Blog > Komentarze do wpisu

Popartowy portret ze zdjęcia

o firmie
     
 

Obrazy i grafiki tworzone w stylu pop art są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych prac artystycznych w Internecie. Bardzo popularnymi odmianami grafik są  obrazki w stylu Warhola. Współczesne możliwości techniczne pozwalają nam również na to aby nasze zdjęcie stało się elementem estetyki pop-artu. Przyjrzyjmy się bliżej 4 wariantom popartowych portretów.

Pop Art - wariant 1 (1 panel)

Twoja realistyczna fotografia (najlepiej portretowa) przerobiona zostaje na rysunek. Każdy projekt wykonywany jest "ręcznie" z dużą starannością oraz drobiazgowym odwzorowaniem każdego szczegółu. Po modyfikacji i skorygowaniu zniekształceń geometrycznych konieczny jest dobór koloru tła oraz wybranych elementów twarzy przedstawionej osoby (np. ust, włosów, oczu. ) Charakterystyczny wizerunek popartowej postaci ukazany jest zawsze w ciepłych, zdecydowanych barwach. Polecamy dobierać typowe dla stylu Pop Art oraz dla samego Warhola mocno nasycone, wręcz przerysowane kolory przyciągające uwagę obserwatora.

 

 

Masz możliwość wyboru własnego schematu kolorów. W kolekcjach inspirowanych pop-artem z reguły dominują takie kolory, jak biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, błękitny, granatowy, zielony, ale jest także miejsce na zastosowanie koloru szarego.

Pop Art - wariant 2 (4 panele)

Podobnie jak w przypadku 1 wariantu, fotografia jest modyfikowana zgodnie z założeniami stylu pop art. Różnica polega na ilości paneli tworzących kompozycję.

 

 

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż wymaga odpowiedniego doboru pasujących do siebie barw na poszczególnych panelach.

Pop Art - wariant 3 (16 paneli)

W tym wariancie otrzymujesz 8 różnych popartowych portertów ułożonych w 2 rzędy.

Pop Art - wariant 4 (ponad 16 paneli)

Ostatni z proponowanych wariantów zakłada nieograniczoną ilość paneli od 16 w górę.Jak zrobić  portret w stylu pop art ze zdjęcia?


 


czwartek, 27 stycznia 2011, modnydesign

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Torebki, *.dynamic.gprs.plus.pl
2012/07/31 17:09:12
Bardzo fajne są te kolczyki, a pinsy też da się tak zrobić ???